Mateřská škola Hulín
Mateřská školaul. Eduarda Světlíka, Hulín

Spustili jsme pro vás nové webové stránky.

Logookénko

1) JAK PROBÍHÁ LOGOPEDICKÁ PÉČE V NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLE ?

Logopedická péče v naší mateřské škole je vedena v rámci individuální logopedické péče (integrované děti v logopedické třídě) a dále v rámci logopedického kroužku (pro děti předškolního věku z tříd běžných).

Do logopedické třídy jsou děti vybrány na základě souhlasu zákonného zástupce a odborného vyšetření garantem z SPC Brno, které naši logopedickou intervenci zastřešuje.

V logopedické třídě (Sluníčka) pracují dvě speciální pedagožky se zaměřením na logopedii. Jedna paní učitelka pracuje s dětmi ve třídě (denně), druhá individuálně v pracovně(2-3x týdně). Děti obdrží na začátku školního roku svůj pracovní sešit, do kterého vždy v pátek dostanou domácí úkoly k procvičování správné výslovnosti. Vždy v pondělí jej přinesou zpět do MŠ. Pro očekávané výsledky je nutná každodenní trpělivá spolupráce rodičů. Ti mají největší podíl na nápravě řeči u svých dětí. Logopedická cvičení se provádějí  vždy hravou formou, ke každému dítěti je přistupováno individuálně. Nedílnou součástí každého sezení je pochvala dítěte i za sebemenší pokroky a úspěchy.

Do logopedického kroužku jsou vybrány děti na základě souhlasu zákonného zástupce a také na základě depistáže (vyšetření výslovnosti na začátku školního roku). Depistáž je prováděna u všech dětí předškolního a středního věku, do kroužku se zařazují přednostně předškolní děti, dle kapacity popřípadě i děti mladší. Logopedický kroužek probíhá od měsíce října a bývá vždy 1 x za 14 dní. Děti si přinesou do školky velký nelinkovaný sešit, do kterého budou dostávat domácí úkoly k procvičení správné výslovnosti. Pro očekávané výsledky je nutná každodenní trpělivá spolupráce rodičů. Ti mají největší podíl na nápravě řeči u svých dětí. Logopedická cvičení se provádějí  vždy hravou formou, ke každému dítěti je přistupováno individuálně.  Nedílnou součástí každého sezení je pochvala dítěte i za sebemenší pokroky a úspěchy.

O zařazení dítěte do logopedického kroužku budete včas informováni v průběhu měsíce září (dostanete lístečky do skříňky).

2) CO LOGOPEDICKÁ PÉČE ZAHRNUJE ?

- rozvoj motoriky mluvidel, nácvik správného dýchání apod.)

- podporu rozvoje předřečových aktivit dítěte

- rozvoj hrubé,jemné motoriky,grafomotoriky

- stimulaci řeči a rozvíjení řeči,řečového apetitu dítěte

- rozvoj rozumových schopností

- stimulaci celkového vývoje dítěte - rozvoj smyslového vnímání - zejm. zrakové a sluchové paměti, pozornosti, diferenciace apod.

3) JAK SE MŮŽETE INFORMOVAT O STAVU VÝSLOVNOSTI VAŠEHO DÍTĚTE ?

Kdykoli během pracovních dnů po-pá (7-12 hod.) v mateřské škole (logopedická pracovna vedle ředitelny) u logopedky MŠ (Mgr. Martina Vlčková). Dále také v rámci logopedických konzultací, které probíhají 2x ročne v odpoledních hodinách (12-16 hod.).

Mgr. Martina Vlčková

Pracoviště Družba

MATEŘSKÁ ŠKOLA, ul.
Eduarda Světlíka, Hulín, příspěvková organizace

Ed. Světlíka 1197
768 24 Hulín
e-mail: ms.hulin@seznam.cz
telefon: +420 573 352 704

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.

Loga partnerů

město Hulín